‘Kim Milyoner Olmak İster’e damga vuran Filistin sorusu!

ATV’de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster’e katılan Eyüp İşler adlı yarışmacı, 1 milyon TL değerindeki soruyu açtırmayı başardı. Para ağacının 12’nci sorusunda, İsrail’in yıllardır Filistin topraklarında uyguladığı zulme bir kez daha dikkat çekildi.

İŞTE 1 MİLYON TL’LİK SORU VE CEVAP ŞIKLARI

Fenomen yarışmanın sosyal medyada gündem olan sorusunda; “İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarında Filistin bayrağı ve renklerini yasaklaması sonrası, hangisi protesto sembolü haline gelmiş ve bir dönem sokakta onu taşıyanlar tutuklanmıştır?” denildi.

Şıklar ise A) Hulk posteri, B) Karpuz dilimi, C) Kırmızı karanfil, D) Sedir ağacı dalı şeklindeydi.

“GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEYE DANAYAMIYORUZ; İÇİMİ KANIYOR”

İsral’in bir aydır bomba yağdırdığı Gazze’de yaşanan insanlık dramına sessiz klalmayan sunucu Kenan İmirzalıoğlu, “İnşallah barış gelir ve sivil insanların ölümü son bulur. Sivillerin ölmesi hepimizin içini acıtıyor. Bütün dünya, Gazze’deki olayları bir gözünü kapatarak, bir kulağını tıkayarak izliyor. Haklının yanında olmuyorlar. İnşallah kendini büyük gören ülkeler, vicdani bir şekilde son bulur. Oradaki insanlar için dua ediyoruz. Görüntüleri izlemeye dayanamıyoruz, içimiz yanıyor” ifadesini kullandı.

5 MİLYON TL’LİK SORUYU AÇTIRMAYA HAK KAZANDI

Yarışmacı soruya karpuz dilimi cevabını verdi. Doğru yanıtı bulan Eyüp İşler, yarışmanın büyük öldülü olan 5 milyon TL değerindeki 13’üncü soruyu açtırmaya da hak kazanmış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x