Fatih Altaylı’nın Karşısında Pot Üstüne Pot

Altaylı’nın Teke Tek Bilim

Gazeteci Fatih Altaylı’nın YouTube’da yaptığı Teke Tek Bilim programına gazeteci Murat Bardakçı konuk oldu.

Teke Tek Bilim programında ‘Filistin topraklarını sattı mı?’ başlığıyla yayınlanan bölümde konuşan Bardakçı’nın sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Altaylı’nın sorusu üzerine Bardakçı ise “Bizde öyle bir yerleşim yoktu ki. Olsaydı öldürürdük biz de tabii ki. Ne yapacaksın?” şeklinde cevap verdi.

KIBRIS’A JAPON ASKERLERİ Mİ ÇIKTI?

Fatih Altaylı’nın “Eski Türkiye’yi daha iyi daha iyi olduğunu düşünüyorum” sözleri üzerine Bardakçı,“Eski Türkiye; ne şiş yansın ne kebap! Böyle şey olmaz kardeşim” diye ekledi.

Altaylı da bu sözler üzerine “Şimdi ki Türkiye; şiş de yansın, kebap da, odun da biz olalım!” diyerek tepki gösterdi. Bardakçı, Fatih Altaylı’ya cevap verdiği konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Her şey kötü değil. Türkiye’nin şu anda 30 küsür ülkede askeri var, bu önemli bir şeydir. Bana Demirel anlatmıştı, ben bizzat Demirel’den dinledim. Kıbrıs’a niye çıkamadık dedim ‘O zaman çıkartma gemimiz yoktu, o kadar’ dedi. Şükrü Kaya dahili vekili iken; Atatürk’ün İçişleri Bakanı, bir Adalar programı başlatıyor. Gemiler falan yaptırıyorlar, engel olunuyor, durduruluyor proje. Seneler sonra, 30 sene sonra falan Süleyman Demirel, çıkartma gemisi istiyor, yapamıyor, ta 2000’lerin başında, senin hasretinin çektiğin eski Türkiye’de, alüminyum satmadılar askerlere, sen ne diyorsun, gemi yapacaklar diye. Eski Türkiye, hiç eski Türkiye’yi şey yapma.”

Bardakçı’nın bu sözleri üzerine Fatih Altaylı “Doğru, zaten Kıbrıs’a da Japonlar çıkmıştı” diyerek güldü. Bunun üzerine Bardakçı, “İşte o Demirel’in şeyinden sonradır” dese de Altaylı araya girerek “Yapma Murat, yapma” dedi. Bardakçı “Yurtta sulh cihanda sulh sözü, çok güzel bir sözdür, fakat bizde özellikle hariciye tarafından tembellik parolası haline getirilmiştir; milli tembellik parolası olmuştur. Bir Batı şeyine kapıldık gittik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x