Polat Ailesinin İstifa Eden Eski Avukatı Alperen Cihan Çetinkaya Gözaltı Kararı Sonrası Açıklamada Bulundu

Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu bu sabah gözaltına alındı. Aynı zamanda Kürşat Polat, Beyza Ekici ve Ahmet Gün de sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra ifadeleri alınmak üzere İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Vatan yerleşkesine götürüldü. Gündem Dilan Polat ve Engin Polat’ın gözaltına alınması haberinin detaylarıyla çalkalanırken, eski avukatları Alperen Cihan Çetinkaya konu hakkında Instagram üzerinden açıklamada bulundu.

Dilan Polat ve Engin Polat çifti bir süredir kara para aklama iddiasıyla inceleme altına alınmış durumda.

Kara para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla gündemi meşgul eden Dilan Polat ve Engin Polat bir süredir araştırılan isimler arasında. Haklarında çıkan iddiaların ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı araştırma yapmaya başlamış ve süreç hukuki boyuta taşınmıştı.

MASAK’ın da işin içine girmesinin ardından hazırlanan raporun ardından Savcılık, hem Polat ailesinin hem de yakınlarının mal varlığına el koymuştu.

Aileye ait tüm şirketler tek tek inceleme altına alınmış, tüm mallarına el koyulduğu bilgisi verilmişti. Hatta dün, Dilan Polat’ın kayınpederi Sezgin Polat’ın villasına baskın yapıldığı ve bahçesinin kazılarak arandığı bilgisi paylaşılmıştı. Ayrıca Polat ailesinin ve çevresindekilerin yurt dışına çıkışı yasaklanmıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, bu sabah Engin Polat ve Dilan Polat çiftini evlerinden gözaltına aldı.

Polat çiftinin yanı sıra Sıla Doğu, Ahmet Gün, Kürşat Polat da gözaltına alınan isimler arasındaydı. Medyada yer alan iddialara göre çiftin ve çevresindeki yakın isimlerin gözaltına alınma sebebi, kanıtları yok etmeye çalışmalarıyla ilgiliydi.

43 adrese eş zamanlı yapılan operasyonda 16 kişi gözaltına alındı. Sağlık kontrollerinin tamamlanmasının ardından, ifade vermek üzere karakola götürüldü.

Bu sırada Engin Polat ve Sıla Doğu, hastanede bekledikleri sırada bacak bacak üstüne atmaları sebebiyle polisler tarafından uyarıldığı anlarla objektiflere takıldı.

Polat çiftinin eski avukatı Alperen Cihan Çetinkaya, sosyal medya hesabı üzerinden konu hakkında kendi düşüncelerini dile getirdi.

Soruşturmaya MASAK’ın dahil olmasının ardından hazırlanan raporda yer alan hususları görmesi sonucu avukatlıklarından istifa ettiğini beyan eden Alperen Cihan Çetinkaya, ‘Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı kesinleşmiştir…’ ifadelerini kullandı.

Ardından Engin Polat için tutuklama, Dilan Polat içinse adli kontrol şartıyla serbest bırakılma kararı çıkacağını söyledi.

Daha sonrasında konu hakkında kendi görüşlerini beyan ettiği bir paylaşım yayınladı ve “Şahısların kelepçeli olarak ve gece yarısı getirilmesi de işin şov kısmı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x