Marmara’da batan gemi: İmralı açıklarında bulunan cenazeye DNA testi yapılacak

Marmara Denizi’nde, İmralı Adası açıklarında dün sabah balıkçılar tarafından bulunan cenazenin kayıp mürettebattan olup olmadığı Bursa Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak DNA testiyle belirlenecek.

Karacabey ilçesinin kuzeyinde 4 mil açıkta 15 Şubat’ta batan “Batuhan-a” adlı geminin kayıp 4 mürettebatını arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. Gemide çalışan aşçı Zeynep Kılınç ile yağcı Hüseyin Tutuk‘un cansız bedenlerinin bulunmasının ardından çalışmalarda 19. güne girildi.

Gemi enkazındaki aramalar sonlandırılırken, Karacabey ve Gemlik sahilleri ile Balıkesir’in Bandırma ilçesi sahil şeridinde su üstünde ve karada çalışmalar yürütülüyor. Balıkçı gırgırları ve tekneleriyle de arama çalışmalarına destek verilirken, balıkçılar, dün sabah su yüzeyine çıkmış 1 cansız beden buldu. Sahil Güvenlik Güney Marmara Grup Komutanlığı ekiplerinin sudan çıkardığı ceset, kimliğinin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Tanınmayacak halde

Üstünde eşofman bulunan ve yüzü tanınmayacak halde olan cesedin, kayıp 4 mürettebattan 1’ine ait olup olmadığının belirlenmesi için, kaptan Hasan Mehmet Uyanık, başmühendis-makinist Murat Çalışkan, usta gemici ve aynı zamanda geminin sahibi olan Murat Altıntaş ile makine stajyeri Ahmet Atav‘ın ailelerinden DNA örneği alındı. Cesedin kimliği DNA testiyle belirlenecek. (DHA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x