Feyza Altun: Ben, polisler eve gelince rakı içtim demedim

Şeriat açıklaması gerekçesiyle evinde gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan avukat Feyza Altun, gazeteci Fatih Altaylı’nın “gözaltı sırasında rakı” açıklamasına düzeltme yaptı. “Ben, polisler eve gelince rakı içtim demedim” diyen Altun gözaltına alınmadan önce içtiğini ifade etti.

Fatih Altaylı, adli kontrolle serbest bırakılan avukat Feyza Altun’un gözaltı sırasında neler yaşadığına ilişkin şunları anlatmıştı: “Ben bir 5 dakika izin istedim diyor kendime diyor bir rakı koydum oturdum onlar diyor görevini yaparken ben de bir kadeh rakı içtim. Sonra da gözaltına alıp ifadeye götürmüşler.”

‘İLETİŞİM KAZASI OLDU SANIYORUM’

Altaylı’nın açıklamalarının ardından Altun, sosyal medya hesabından ‘düzeltme’ paylaşımı yaptı.

“Değerli arkadaşlar;

Geçirdiğim soruşturma ile alakalı olarak söylemem gerekenleri fazlasıyla söyledim zaten. Ayrıca dün ifademi de verdim. Bu sebeple bu aşamada tekrar bir açıklama yapmama kararı aldım.

Ancak aşağıdaki haberler, bir yanlış anlaşılmanın sonucu olduğu için düzeltmek istedim.

Ben, polisler eve gelince rakı içtim demedim. Böyle bir iletişim kazası oldu sanıyorum. Polisler geldiği sırada ben evde bi tek rakı içiyordum dedim. Gözaltı sürem başladığı anda içki falan içmedim.

Zaten takdir edersiniz ki böyle bir şey mümkün de değil. Görevli memur arkadaşları da zor altında bırakacak bir durum oluşacağından konuyu düzeltmek istedim. Yeterince yanlış anlaşılma yaşandığını düşünüyorum 5 gündür. Çocuğum bir travma yaşadı, endişeli. Lütfen çocuğumla ilgilenmeme izin verin.”


ALTAYLI: HAKSIZ İTHAMDA BULUNMAK ÇOK AYIP

Altaylı da Altun’la ilgili sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yaptı. Altaylı şunları yazdı:

“Avukat Feyza Altun’un evine emniyetten geldikleri sırada rakı masasında olduğunu söylemem bazıları tarafından farklı bir biçimde değerlendirilip sanki gelenlere inat yaptığı şeklinde algılatılmak isteniyor. Evimize habersiz biri geldiği sırada herhangi bir şey yapıyor olmamız gelenlere bir tavır olarak algılatılmak isteniyor. Feyza Altun’a bu haksız ithamda bulunmak çok ayıp.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x