Devlet Bahçeli: HEDEP demek CHP demektir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

TEK ÇARE CUMHUR İTTİFAKI: Huzurlu ve güvenli liman arayanlara tek çare, MHP ve Cumhur İttifakı’dır. Mahalli idarelere düşen zilleti kaldırmak için hazırlık yapıyoruz. Türkiye’nin önünü kesmek isteyenleri mahalli idarelerden silip atmak hedefiyle yanıp tutuşuyoruz. Karşımızdaki siyasi bariyeri, teslimiyetçi siyaset engelini aşmak durumundayız. Bir karar vericinin değil, rehin altındaki bir protestocunun ruh haliyle siyaset yapanlara günlerini göstermenin, tarihin ve milletin gündeminden çıkarmanın arayışındayız. Bu maksatla devamlı çalışıyoruz. 81 ilimizin tamamında milletimizin her güzel insanı ile görüştük.

KÜRT KÖKENLİ KARDEŞLERİM BAYAĞI TAKTİKLERE ALDANMAZ: Kürt kökenli kardeşlerim eşit hak ve hukuka sahip vatandaşlarımzıdır ve bizim can beraberimizdir. Hangi Kürt kökenli kardeşim herhangi bir imkandan bugüne kadar mahrum kalmıştır. Fırsat eşitliğini yok saymak mümkün müdür? Vatandaşlara her kapı açık değil midir. Kürt kökenli kardeşlerim kaymakam, vali, bakan, Meclis başkanı ve hatta cumhurbaşkanı olmadılar mı? Dahası CHP’ye genel başkan olarak toplum önüne çıkmadılar mı? Bir insanın etnik kökeni sebebiyle ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmesi, tarihimizin hiçbir döneminde görülmeyen bir alçalma halidir. Yerel seçimler öncesinde CHP’nin acemi genel başkanı sözüm ona HEDEP’i tava getirmek emeliyle gemiyi azıya almıştır. Atlas Okyanusu’ndaki Porto Riko Çukuru kadar derin art niyetlilik içindeler. Kürt kökenli kardeşlerim bayağı taktiklere aldanmaz. CHP Genel Başkanı’na tavsiyem, ya HEDEP’i içlerine almaları, ya da HEDEP’e katılmalarıdır. HEDEP demek CHP demektir. CHP Genel Başkanı kulağını Kandil’e verdiği sürece hüsrandan kurtulamayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x