Can Ataklı Kimdir? Can Ataklı Nereli ve Kaç Yaşında?

Can Ataklı Kimdir?

Can Ataklı, Türk gazeteci ve televizyon sunucusudur. Kendisi 25 Mayıs 1956 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur. Eğitim hayatına Balıkesir Atatürk İlkokulu ile başlayan Can Ataklı, daha sonra İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksekokulu’nu başarıyla tamamlamıştır.

Gazeteciliğe Yeni Ortam gazetesinde adım atan Ataklı, 1975 yılında Vatan gazetesindeki kariyerine devam etmiştir. Gazeteci kimliğiyle tanınan Can Ataklı, birçok farklı medya kuruluşunda görev almıştır. 1985-1986 yıllarında Günaydın gazetesinde çalışmış, 1984-1985 yılları arasında ise Tan gazetesinin yöneticiliğini üstlenmiştir.

Ayrıca televizyonculuk alanında da önemli çalışmalara imza atmış olan Can Ataklı, 2002-2004 yılları arasında Star TV’de ana haber sunuculuğu yapmış ve “Kırmızı Koltuk” adlı programı sunmuştur. Ancak 2004 yılında TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) tarafından kanala el konulması sonucu ayrılmıştır.

Can Ataklı, gazetecilik kariyerinin yanı sıra köşe yazarlığı, yayın koordinatörlüğü, yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği gibi çeşitli görevlerde bulunmuş, Dünya, Tan, Sabah, Kanal 6, Habertürk TV ve Business Channel gibi önemli medya kuruluşlarında çalışmıştır.

Son olarak, 11 Ekim 2021 tarihinden itibaren Flash Haber’de hafta içi her gün yayınlanan ana haber bültenini sunarak gazetecilik kariyerine devam etmektedir. Can Ataklı’nın güçlü gazetecilik geçmişi ve televizyonculuktaki deneyimi, onu Türkiye’nin önde gelen medya isimlerinden biri haline getirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x