Büyük Kulüp’te seçimlere altı gün kaldı. Seçimler öncesi tüm adaylar PD’ye konuşurken,  Talat Yılmaz söyleşisi bugün PD’de

Meltem GÜNAY

Büyük Kulüp seçimlerinde adaylardan biri de iş insanı ve eski siyasetçi Talat Yılmaz. Yılmaz büyük çekişmeye sahne olacak seçimlerle ilgili projelerini anlattı ve kendisine yöneltilen ‘emanetçi’ sözlerine karşılık verdi.

Büyük Kulüp’ün tarihinde ilk kez beş aday çıkması konusunda konuşan Talat Yılmaz, kendilerine yöneltilen bazı eleştirilere yanıt verdi. ‘Mevcut yönetimin devamı’ sözleri için Yılmaz, “Şu andaki mevcut başkanın kızı Eser Bayraktar bizimle birlikte diye bu tarz sözler söyleniyor. Ama Eser hanım şu anda yönetimde değil ki. Böyle bir eleştiri olamaz. Yine ben Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu üyeliği için de aday olacağım açıklaması yapmıştım. Şimdi Talat Yılmaz seçilirse oraya gidecek Büyük Kulüp’ü bırakacak diyorlar. Bir nevi emanetçi olduğumuzu iddia ediyorlar. Kesinlikle öyle bir şey söz konusu değil.”

DUVARLARIN ÖTESİNİ GÖRECEĞİZ

“Biz duvarların içine hapsedilmiş bir Büyük Kulüp değil duvarları zorlayan ve ötesini de gören bir Büyük Kulüp için yola çıktık’ diyen Yılmaz adaylığının nedenlerini ve neler yapmak istediğini anlattı.

Büyük Kulüp’ün en önemli özelliğinin ‘sosyal bir kulüp’ olduğunu söyleyen Yılmaz, “Burası insanların kaynaştığı, çevresini genişlettiği, bilgi alışverişi yaptığı, iletişimde bulunduğu bir yer olması gerekiyor. Hedefimiz kulübün ilk çıkış noktasına geri dönmek. Sosyal bir şehir kulübü olduğumuzu hatırlamak” dedi.

LİYAKATLİ İŞ BİLEN BİR KADROYLA YÜRÜYECEĞİZ

Adaylık başvurusuyla ilgili süreç hakkında da Yılmaz, “Benim ağzımdan ‘ben bu kulübe başkan olacağım’ sözü hiç çıkmadı ama çevremizin, arkadaşlarımızın sürekli ‘sen neden aday olmuyorsun’ sözlerine de ısrarla direndim ama sonra ikna oldum. Eser Bayraktar da bana gelerek birlikte bu yola çıkalım dedi. Birlikte yola çıktık. Yola çıkarken de Eser Bayraktar ikinci başkanımız olacak diye açık açık söyledik. Listemizi hazırlarken bir çok şeye dikkat ettik. Mesela kimse benden daha yaşlı olmayacak, yönetim kurulu üyelerimizin yarısı kadın olacak. Liyakatlı iş bilen, tecrübeli bir kadroyla yürüyeceğiz. Şu anda iyi yönetilemiyor bizle birlikte herkesin görev tanımı belli olacak, hedefler konulacak. Buraya giren her üyemizi mutlu etmek hedefimiz olacak” diye konuştu.

İPAR KÖŞKÜ İÇİN PLANLARIMIZ VAR

Yılmaz’ın dikkat çektiği bir nokta ise üye sayısının artmasına rağmen aynı mekanda yaşanan ‘kalabalık’.

Bunun için önlem alınması gerektiğini söylüyor ve neler yapmayı planladıklarını şöyle anlatıyor;

“2 bin üyemiz varken de 8 bin 600 metrekaredeydik 9 bin 500 üyemiz varken de. Bizim artık sınırlarımızı genişletmemiz, mekan düzenlemesi yapmamız gerekiyor. Hemen yanımızda bulunan İpar Köşkü’nü arazisiyle birlikte Büyük Kulüp’e kazandırabilir miyiz diye bir planlamamız var. Nasıl yapacaksınız diye soruyorlar. Bunun bir sürü formülü var onlar içinde en uygununu bulacağız. Bunu yapmak gerekiyor çünkü yarın öbür gün her şey için sıra beklemek zorunda kalacağız. Yine üyelerimizin farklı aktiviteler için yer talepleri var bunları da planlamak önemli

Bunları yaparken ‘bol keseden’ atmadan, gerçekleştirilmesi, sürdürülebilmesi zor ve adil olmayan vaatlerde bulunmak en tehlikelisi. Yemek paralarını yüzde 50 indireceğiz, çayı kahveyi bedavaya vereceğiz demek mümkün değil.

En önemlisi adil bir yönetim kurmalıyız. Üyelerimizin talepleri bizim için çok önemli çünkü kulübün sahibi onlar. Biz yetkilendirileniz. Bu yetki çerçevesinde onların istekleri ve tercihlerini yerine getirmemiz önemli.”

ELEKTRONİK SEÇİM SİSTEMİNİ GETİRECEĞİZ

Büyük Kulüp için getirmek istedikleri yenilikleri anlatan Yılmaz özellikle elektronik oylama sisteminin getirilmesi için çalışacaklarını anlattı. 10 bine yakın üyesi olan kulüpte seçim günlerinde yaşanan kalabalıkların önüne geçebilmek ve herkesi oy kullanabilmesini sağlamak için bunun yapılmasının şart olduğunu anlatan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Ben diyorum ki her halükarda üç yıl sonra elektronik oylama sisteminin getirilmesi gerekiyor. Biz öncüönce Büyük Kulüp diyoruz o zaman buna öncülük yapalım. Evden çıkamayan insanlar seçimlerini yapsınlar istiyoruz”

7/24 ULAŞILABİLİR OLACAĞIZ

Yılmaz bunun dışında kulübün marka değerini yükseltmek için kulübün duayen isimlerden oluşan bir Danışma Kurulu oluşturacaklarını söyleyen Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü;

“Onların tecrübelerini bilgilerini yeni nesillere aktarmaları için köprü vazifesi göreceğiz. Biz seçilmiş yönetim olarak değil bütün üyelerimizle birlikte yönetmek arzusundayız. Üç ayda altı ayda bir üyelere açık toplantılar yaparak onlara ‘memnun musunuz’ sorusunu soracağız. Önerilere açığız. Yine 7/24 üyelerimize açık bir şekilde muhattap olacak bir yönetim kurulu üyemiz olacak. Yaşı ilerlemiş üyelerimiz için hayatı kolaylaştıracak uygulamaları hayata geçireceğiz.

KAYBETTİĞİMİZ ÜYELERİMİZİ GERİ KAZANACAĞIZ

Gençlerimize ve çocuklarımıza mekan oluşturacağız. Spora ve sanata teşvik edeceğiz. Mesela üyelerimiz için özel günlerinde küçük kutlamalar organize ederek onların bizim için önemini bir kez daha göstermek istiyoruz. Bazı üyelerimiz artık kulübe gelmiyorlar onları yeniden buraya getirmek o kaybedilen aidiyet duygusunu yeniden kazandırmak istiyoruz. Buradaki samimiyet, sıcaklığı hissetmeli, güleryüzü görmeliler. O zaman eski günlerimize ulaşırız. “

Son yıllarda üye sayısı arttı, o üyelerin bazıları çok hızlı olarak kabul edildi. Kulüp içerisinde ‘bu insanlar nasıl üye olarak kabul edildi’ eleştirileri var. Eski üyelerimizden bazıları bu nedenle de kulüpten uzaklaştı. İşte burada o dengeyi kurmak çok önemli. Bunu yapacağız.”

patronlardunyasi.com

Yarın: Erkan Ülker anlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x